Takaisin listaukseen

Shufflen alkeet

Aika

Torstaisin 4.9. - 18.9. kello 20.15 - 21.10

Paikka

Setäläntie 3, ryhmäliikuntasali

Hinta

69€

Aikuisten SHUFFLEN alkeiskurssi alkaa 4.9.2025

Ryhmä on tarkoitettu lajista kiinnostuneille aloittelijoille. Sinulla ei ole aikaisempaa kokemusta shufflesta.

Opit running manin, pollypocketin ja muut shufflen perusaskeleet. 

Shuffle on näyttävä ja vauhdikas tanssityyli, joka on juuri nyt valtavan suosittua erilaisten Tiktok- ja insta-videoiden ansioista. 

Shuffle (=sekoittaa) on nimensä mukaisesti vauhdikas tanssityyli, joka on syntynyt eri katutanssien pohjalta kehittyneistä rave- ja klubitansseista. Sen alkuperäinen inspiraation lähde tulee peräti 1920-luvun charlestonista! 

Lähde upean shufflaajan, pitkän linjan tanssinopettajan Jansku Ryssyn johdolla opettelemaan shufflausta. Jansku opettaa niin, että kaikki oppii! Janskulla on ilmiömäinen tapa luoda opetukseen turvallinen & lämmin tunnelma. Tunnilla harjoitellaan tekniikkaa ja rakennetaan koreografioita. 

Ilmoittautuminen: info@alivekeskus.fi

Aika: 4.9. – 18.9. (3 kertaa)

Torstaisin kello 20.15 – 21.10 

Paikka: Aliven ryhmäliikuntasali 

Hinta 69€

Meillä käy liikuntaedut!

Ryhmäkoko 4-15

Jos innostut lajista, niin voit osallistua alkeisjatkokurssille 25.9. alkaen torstaisin klo 20.15 (10 kertaa).

Alivella tapahtuu

  • 01.05.

    Kesäkisa 1.5. – 31.7.

  • Kesäkisa 1.5. – 31.7.

  • 07.05.

    Senioreiden kuntosaliryhmät

  • Senioreiden kuntosaliryhmät

  • 10.05.

    Eurovision Training Day

  • Eurovision Training Day

Siirry takaisin sivun alkuun